Az MVK Zrt. 34G számozással garázsmeneti járatokat indít a Szondi György utca – Bodótető útvonalon. Bővül az 1É-s menetrendje, a 44-es autóbusz egy járata Görömböly érintésével közlekedik, Megálló-áthelyezés lesz a Vörösmarty városrészben, illetve módosul az 1B, az 1G, a 14G és 35G menetrendje.
A március 6-tól életbe lépő változások részletei:
34G-s autóbusz
Garázsmeneti járatok indulnak 34G-s számjelzéssel a Szondi György utca – Bodótető útvonalon.
A Bodótető irányába az alábbi megállóhelyeken vehető igénybe
- Szondi György utca (101B)
- Selyemrét
- Bajcsy-Zsilinszky út
- Búza tér/Zsolcai kapu
- Szeles utca
- Petőfi tér
- Dózsa György út
- Vologda városrész (34)
- Bedeghvölgy
- Bodótető
A Szondi György utca irányába az alábbi megállóhelyeken vehető igénybe:
- Bodótető
- Dóczy József utca
- Vologda városrész
- Dózsa György út
- Petőfi tér (1)
- Szeles utca
- Búza tér/Zsolcai kapu
- Bajcsy-Zsilinszky út
- Selyemrét
- Üteg utca
- Szondi György utca
Indulási időpontok:
- Bodótető végállomásról: 22:57
- Szondi György utca végállomásról: 06:45 (csak tanulmányi időszak munkanapi menetrend szerint)
Megállóáthelyezés a 32-es és 45-ös autóbuszok vonalán
Az Avas kilátó irányába közlekedő 32-es és a Búza térről induló 45-ös autóbuszjáratok Vörösmarty városrész megállóhelye áthelyezésre kerül 30 méterrel a Lévay József utca megállóhely (Népkert) irányába.
44-es autóbusz
Az Auchan Dél végállomásról 16:26-kor induló 44-es járat március 6-tól munkaszüneti napokon Görömböly érintésével közlekedik, az alábbi megállóhelyek érintésével,
az Auchan Dél végállomás után a 4-es autóbusz Lavotta utca - Tégla utca – Bacsinszky András utca – Görömböly végállomás - Bacsinszky András utca - Tégla utca - Lavotta utca - Erzsébet királyné utca – Cementgyár utca megállóhelyet követően pedig a 44-es autóbusz útvonalán közlekedik és megállóhelyeit érinti.
21-101B-s autóbusz
Új menetrend lép érvénybe a 21-es és 101B-s autóbuszvonalakon.
35G-s autóbusz
Utasaink kérését figyelembe véve a 35G-s autóbusz a Szondi György utcáról munkanapokon 4:38-induló dupla járat egyike, 4:34-kor indul.
14G-s autóbusz
A Szondi György utca végállomásról minden nap 04:10 helyett 04:08-kor, 04:30 helyett 04:28-kor, valamint munkanapokon 05:15 helyett 05:13-kor indul a 14G-s járat.
1B-s autóbusz
Utasaink kérésre a Tiszai pályaudvarról 17:30 helyett 17:20-kor, Berekalja végállomásról pedig 18:10 helyett 18:00-kor indul 1B-s autóbusz.
1É-s autóbusz
Felső-Majláth végállomásról minden nap 02:40-kor 1É-s járat indul.
1G-s autóbusz
Felső-Majláthról a 7:05-kor induló 1G-s járat megszűnik.