2019. december 27., péntek - 12:45
2020. január 1-től változik az 1-es és 2-es villamosok menetrendje, a 7-es autóbuszvonal járatai a Selyemrét érintésével közlekednek, a november 4-én meghirdettek szerint a 22-es és 90-es autóbuszvonalak - és a 67-es autóbuszvonal egyes járatai - továbbra sem közlekednek. Az ideiglenesen szüneteltetett ME járatok 2020. év szorgalmi időszakában ismét közlekedni fognak. A 21B vonal átnevezésre kerül 101B-re, mely Diósgyőr végállomásig meghosszabbított útvonalon fog közlekedni.
A menetrendi változások részletesen:
- a villamos menetrendek esetében a reggeli és délutáni csúcsidőben nem változik a menetrend, a módosítás munkanapokon a 08:00-12:00 időszakot és az éjszakai közlekedést érinti, ekkor kevesebb szerelvény fog közlekedni.
- A 7-es autóbuszvonal valamennyi járata év elejétől a Selyemrét érintésével közlekedik Felsőzsolca és a Búza tér irányába is. A busz megállóhelyei Felsőzsolca irányába így módosul: Búza tér – Búza tér/Zsolcai kapu – Bajcsy-Zs. út – Selyemrét – Üteg utca – Baross Gábor utca, innentől az útvonala változatlan. A Búza tér irányába a 7-es busz megállóhelyei a Szondi György utcáig változatlan, majd Üteg utca – Selyemrét – Bajcsy-Zs. út - Búza tér/Zsolcai kapu – Búza tér.
- A 22-es és 90-es vonalon nem közlekednek autóbuszok,
- a 90-es autóbuszok helyett a Vasgyár városrészen található tanítási intézménybe utazóknak, munkanapokon továbbra is a reggeli időszakban három, délután egy 16-os autóbusz továbbközlekedik a Diósgyőri Kórházig,
- az ME jelzésű vonal járatai szorgalmi időszakban ismét közlekednek,
- a 12-es vonalon – szorgalmi időszakban - egy többlet járat közlekedik, mely a Centrumtól 07:29-kor indul,
- a 67-es vonalon a 2019. november 4-én meghirdetett menetrend szerint közlekednek az autóbuszok,
- a 21B jelzésű autóbuszvonal helyett, 101B elnevezéssel új vonal indul a Szondi György utca és Diósgyőr végállomás között. Január 2-tól a 101B-s autóbusz, csak munkanapokon fog közlekedni. Diósgyőr végállomás irányába, a Kandó Kálmán utca megállóhelyet követően az útvonala: Könyves Kálmán utca - Diósgyőri Gimnázium - Táncsics tér - Diósgyőr vk. - Diósgyőr végállomás. A Szondi György utca irányába, Diósgyőr végállomás - Diósgyőr városközpont - Táncsics tér - LAEV - Kandó Kálmán utca, innentől pedig változatlan útvonalon közlekedik.